VIDEO/ Sprint më shumë se 70 metra, fantazisti shqiptar shkëlqen me dopietë në Angli

Nov 3, 2021 | 10:40
SHPËRNDAJE

Fantazisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme me një dopietë në kampionatin e ligës së tretë në Angli ndaj Uajkomb teksa skuadra e tij Ipsuiç fitoi në transfertë me rezultatin 1-4.

CELINA

25-vjeçari realizoi dy gola një në minutën e  27′ dhe një në 90+4′, Goli që ra më shumë në sy ishte ai teksa Celina vrapoi më shumë se 70 metra me sprint me topin në këmbë dhe realizoi një super gol me një super aksion në kundërsulm.

Në 9 ndeshje të aktivizuar në kampionat Celina ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 3 asiste.

PANORAMASPORT.AL

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura