VIDEO/ Juventusi e mbyll sezonin me triumf, 2 gola i mjaftojnë për të mposhtur Monzën

May 25, 2024 | 20:30
SHPËRNDAJE

Juventusi ka mposhtur Monzën brenda në shtëpi me shifrat përfundimtare 2-0, takim i vlefshëm për javën e 38-të dhe të fundit të Serisë A italiane.

 

GOcG_qwWMAAXC5R

2 gola në pjesën e parë do të ishin të mjaftueshme për “Zonjën e vjetër” që të merrte 3 pikët. Ai që do të zhbllokonte sfidën do të ishte Kieza në minutën e 26-të të ndeshjes. 2 minuta më pas do të ishte mbrojtësi Aleksandro, ai që do të dyfishonte rezultatin, duke shënuar kështu edhe golin e fundit si një juventin, pasi do t’i thotë lamtumirën klubit torinez brenda pak ditësh.

Me këtë rezultat, tani Juventus e mbyll sezonin në vendin e tretë, duke koleksionuar në total 71 pikë dhe kualifikuar për në Ligën e Kampioneve.

GOLI I KIEZËS 1-0 (VIDEO)

GOLI I ALEKSANDRO 2-0 (VIDEO)

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura