VIDEO/ Gol në frymën e fundit, lojtari i ardhshëm i Interit fiton Kupën e Portugalisë

May 27, 2024 | 23:45
SHPËRNDAJE

Mehdi Taremi do të vijë tek Interi më i karikuar dhe më i motivuar. Aventura me Porton u mbyll në mënyrën më të mirë të mundshme pasi sulmuesi iranian arriti që të fitonte Kupën e Portugalisë kundër Benfikës.

FC Porto's Iranian forward Mehdi Taremi celebrates after scoring his team's first goal during the UEFA Champions League 1st round Group B football match between FC Porto and Club Atletico de Madrid at the Dragao stadium in Porto, on November 1, 2022. (Photo by MIGUEL RIOPA / AFP) (Photo by MIGUEL RIOPA/AFP via Getty Images)

Madje e bëri si protagonist. Në fundin e ndeshjes kishte një penallti, të cilën e mori me përgjegjësi dhe nuk e gaboi. Bomberi u tregua i saktë për të kaluar në avantazh ekipin e tij dhe për t’i dhënë kupën. Përpara disa ditësh ai u fotografua në Milano bashkë me menaxherin e tij duke kërkuar shtëpi.

Në fazën përgatitore është gati për të ndezur motorët për të qenë një armë e fortë për zikaltrit. Përveç Taremit, Interi ka arritur të sigurojë edhe Zielinskin.

GOLI I MEHDI TEREMI NË MINUTËN E 110-TË (VIDEO)

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura