“Vendimi është nxjerrë të premten, i kanë bërë gati dhomën te sektori shëndetësor”- Arrestimi i Dakos, Berisha nxjerr mesazhin: Mbahet në burgun e të privilegjuarve!

Jun 6, 2023 | 21:13
SHPËRNDAJE

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të Vangjush Dakos, me urdhër të SPAK.

berisha-dako-1

Berisha shprehet se gjykatësi e ka firmosur urdhrin për arrestin e tij para katër ditësh dhe Rama e ka bllokuar.

Ai ka publikuar një mesazh i cili thotë se Dakos i kanë bërë gati dhomën te sektori shëndetësor.

Statusi i Sali Berishës

Gjykatësi firmosi para 4 ditësh urdhërin e arresit të Dakos.

Rama e bllokoi atë!

Gjushi mbahet në burgun e të privilegjuarve!

Pershendetje doktor. Asnje nuk e trajton se pse vendimi i arrestit eshte nxjerre te premten me firmen e gjyqt. Kurse Ekzekutimi beghet pas 4 ditesh. Kush e bllokoj? Sigurisht Rama!Kompromis ? Ne burgun e Dr eshte bere gati dhoma tek sektori shendetsor. Perderisa po hetohën nga Spaku duhet te qendrojne ose tek 313 ose 302. Ai sektor po behet burgu i VIP ve dhe te kujton paraburgimin e Eskobarit ku ishte ky qe i percaktonte kushtet….miqesisht .

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura