U aksidentua gjatë punës në minierën në Bulqizë, humb jetën minatori

Jun 2, 2024 | 13:03
SHPËRNDAJE

Një minator, i cili u aksidentua gjatë punës në minierë në Bulqizë, ka humbur jetën.

miniere

60-vjeçari Zini Murati është dërguar pa shenja jete në spital rreth orës 11:30.

Policia ka shoqëruar personat përgjegjës dhe grupi po punon për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e ngjarjes.

“Rreth orës 11.30, është dërguar në spital pa shenja jete, shtetasi Z.M., rreth 60 vjeç, i cili dyshohet se është aksidentuar gjatë punës në një subjekt minerar, në Bulqizë.

Policia po shoqëron personat përgjegjës, ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e ngjarjes”, raporton policia.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura