Trajneri i Italisë, Luçiano Spaleti: Duhet të vazhdojmë punën e lënë pas nga Mançini, mund të luajmë në të njëjtin nivel me ekipe më të forta se ne

May 27, 2024 | 23:11
SHPËRNDAJE

Luçiano Spaleti  foli në mikrofonat e “Sky” për kombëtaren Italiane dhe jo vetëm, në një fjalim të gjatë.

Spaleti1

“Mançini ka bërë një punë të shkëlqyer, duhet ta trashëgojmë dhe do të na shërbejë si një nxitje për ta bërë më mirë. E shohim këtë entuziazëm që ekziston në Itali për të na ndihmuar, ne duam të na njohin këtë ndjenjë të përkatësisë. Do të jap më të mirën nga vetja”.

Për Napolin: “Isha i befasuar nga dështimi për t’u kualifikuar në Kupa. Napoli ka një ekip të madh, me lojtarë të shkëlqyer dhe një skuadër të nivelit më të lartë. Nuk e di se çfarë ndodhi, është e qartë se ndryshimi i tre trajnerëve krijon disa probleme. Por për vlerën e lojtarëve nuk ka dyshim që Napoli ka kampionë të mëdhenj, përndryshe nuk do të ishte e mundur të bënim atë që bëmë vitin e kaluar.

Për futbollin italian: “Ne pamë shumë gjëra të bëra mirë. Duhet të urojmë Bolonjan, Atalantan, Romën që luajtën futboll të bukur. Interi fitoi me meritë, për ne është blloku i ekipit që sjellim në kombëtare. Më vjen keq për Frosinonen, për rënien nga kategoria sepse ata funksionuan shumë mirë. Ndonjëherë futbolli të ndëshkon që nuk i ke menaxhuar ato vështirësi”.

Për Skamakën: “E kam futur në lojë kundër Ukrainës dhe kundër Anglisë, për çfarë duhet të çuditem? Ai është një nga tre sulmuesit qendrorë të kombëtares. Për mua është shumë i rëndësishëm. Jam i bindur se mund të luajmë në të njëjtin nivel me shumë ekipe që tani për tani janë më të forta se ne.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura