Thyejeni rutinën dhe çoni marrëdhënien s*ksuale në një nivel tjetër, zbuloni lëvizjen që zgjon menjëherë epshin

Dec 8, 2023 | 10:35
SHPËRNDAJE

Thyejeni rutinën dhe çoni jetën tuaj të dashurisë në një nivel tjetër duke futur disa praktika të thjeshta, me pëlqimi të përbashkët, që do të zgjojnë libidon tuaj të “fjetur”.

190212133057_sex

 Goditja me shuplakë gjatë seksit mund të jetë një nxitës i libidos për një çift. Shumë çifte, me kalimin e viteve, përballen me rënien e dëshirës seksuale.

Rutina, konsumimi i kohës dhe zakoni e largojnë epshin dhe e bëjnë atë të zbehet. E vërteta është se nuk ka ilaç që rrit libidon.

Tek meshkujt, ilaçet për mosfunksionimin erektil ruajnë ereksionin, por nuk e krijojnë një të tillë. Libido është pika e fillimit, pa të nuk mund të bëhet asgjë.

Shuplakat dhe seksi oral janë shumë të mira për të thyer rutinën dhe për t’i hapur derën shumëllojshmërisë së praktikave të seksit martesor.

Këto zakone disi të ndryshme seksuale që ngacmojnë zbulojnë një vijë të hollë ndarëse midis kënaqësisë dhe dhimbjes.

Goditja gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut në zonat erogjene. Kjo është një nga zonat shumë afër organeve gjenitale.

Furnizimi më i mirë me gjak i kësaj zone i bën ndjesitë edhe më intensive dhe krijon një reagim më të madh në sistemin nervor.

Kjo e dhënë shpjegon pse ka një rritje të shpejtë të dëshirës për tjetrin dhe një shkëndijë pasioni dashuror.

Shuplakat do të nxisin gjithashtu lirimin e hormoneve të lumturisë si dopamina dhe endorfina. Është arsyeja pse truri barazon kënaqësinë dhe dhimbjen, në atë moment të caktuar.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura