Thellohet krisja e Braçes me Ramën, ja çfarë bëri deputeti socialist

SHPËRNDAJE

Marrëdhëniet mes kryeministrit, Edi Rama dhe deputetit socialist, Erjon Braçe kanë pësuar një krisje të madhe.

19060179_730957420442455_2857138941178146617_n

Kjo u reflektua jo vetëm me faktin se ai shkoi të shtunën pasdite në Parlament vetëm për votimin e Gramoz Ruçit por dhe për faktin se ai bojkotoi fjalën e kryeministrit, Edi Rama gjatë prezantimit të programit të qeverisë.

Së fundmi Braçe ka tërhequr sërish vëmendjen duke braktisur seancën plenare gjatë debatit maratonë të zhvilluar për programin e ri të kabinetit “Rama 2”, raporton “BalkanWeb”.

Mungesa e tij ra qartësisht në sy për faktin se Braçe edhe si kryetar i komisionit parlamentar të Ekonomisë njihet si një ndër ekspertët më të mirë të fushës në rradhët e mazhorancës, ndaj dhe me të drejtë është cilësuar si “debatuesi i madh ekonomik i PS”. Por pavarësisht kësaj, ai refuzoi të bëhej pjesë e debatit duke preferuar të shkonte në seancë vetëm për të votuar programin.

Shumë pikëpyetje ngre ky bojkot i Braçes ndaj qeverisë “Rama 2”. Bëhet fjalë për një qejfmbetje për faktin se ndryshe nga sa u përfol ai nuk u bë ministër në kabinetin e ri? Apo se programi i qeverisë ka qenë aq i dobët, sa Braçe nuk pati kurajon ta mbronte para Kuvendit? Pikëpyetje në fakt për të cilat vetëm Erjon Braçe mund të përgjigjet me garanci të plotë, shkruan “bw”.

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKush është deputetja e PS-së me zi në Kuvend, arsyeja do t’ju këpusë shpirtin
Artikulli tjetërFOTO/ Kodheli i lë vendin Olta Xhaçkës në krye të Ministrisë së Mbrojtjes

S'KA KOMENTE

Comments are closed.