Supergoli ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian që…

Jun 19, 2024 | 21:47
SHPËRNDAJE

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri realizoi një supergol në minutën e 26-të në duelin ndaj Skocisë, duke sjellë baraspeshën për Zvicrën.

XHERDAN-SHAQIRI

Ky realizim ishte tepër special për 32-vjeçarin që futet në histori duke u bërë lojtari i vetëm Europian që ka shënuar në secilin nga 6 turnetë e fundit të mëdhenj ndërkombëtare.

Bëhet fjalë për Kupën e Botës 2014, EURO 2016, Kupën e Botës 2018, EURO 2020, Kupën e Botës 2022 dhe së fundmi EURO 2024.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura