Shkëlqeu me gol dhe asist ndaj Laçit, sulmuesi i Vllaznisë: Doja të shënoja sërish, tifozët me ne në humbje apo fitore

Sep 11, 2021 | 16:36
SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Vllaznisë, Ante Araliç shkëlqeu në fitoren 3-5 të shkodranëve ndaj Laçit duke shënuar 1 gol dhe duke dhuruar 1 asist. Pas ndeshjes, 25-vjeçari kroat u shpreh:

bandicam 2021-09-11 16-29-43-420

Paraqitja- Shpresoj për më të mirën gjithmonë, doja të shënoja dhe një gol tjetër pasi e nisëm mirë, por një gol dhe një assist është mjaft mirë.

Premtimi– Shpresoj që tifozët e Vllaznisë të jenë të lumtur, të jenë aty sa herë fitojmë apo humbasim, duam të vzhdojmë kështu ndeshje pas ndeshje, fitore pas fitoreje.

A i njeh kundërshtarët në Superiore?

Sigurisht, jemi të gjithë profesionistë, duhet të njohësh kundërshtarin , skuadrat e tjera, duhet të përgatitësh sezonin, mënyrën se si do të pozicionohesh në fushë.

Humbja e tittullit sezonin e shkuar– “E di e kam parë që sezonin e kaluar humbem kampionatin për shkak të golavarazhit dhe e dimë që duhet të shënojmë më shumë dhe të pësojm më pak”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura