VIDEO/ Përfshihet nga flakët stadiumi i klubit të Skënderbeut, shikoni dëmet që ka shkaktuar zjarri! Tym i zi nga tribuna, digjen stolat

Jul 4, 2024 | 12:23
SHPËRNDAJE

Stadiumi i klubit të Skënderbeut në Korçë është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Siç shihet pamjet e siguruara nga Panorama.al, zjarri ka shkaktuar dëme materiale të shumta.

Tymi i zi shihet në tribunën e stadiumit, ndërsa janë djegur stolat. Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë shuar flakët.

“Mesditën e sotme, në lagjen nr.10, në brendësi të stadiumit “Skënderbeu”, ka rënë zjarr tek pjesa e tribunës. Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po vijon punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”, njoftoi policia.

 

zjarr stadiumi

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura