“Nuk ka favoritë”, Luis Figo: Detajet e vogla vendosin finalen, ja si mund ta mposhtë Interi Sitin

Jun 9, 2023 | 19:45
SHPËRNDAJE

Ish-sulmuesi i Interit, Luis Figo do të ndjekë finalen e Championsit nga Stambolli, teksa ka dhënë një deklaratë për “Sky Sport”.

luis-figo-inter-1658307648-88731

“Përpara ndeshjes ju gjithmonë dëshironi të filloni… Unë gjithmonë kam fjetur mirë para ndeshjeve. Ka pak ankth për të filluar, për t’i bërë gjërat mirë”.

A mund ta fitojë Interi finalen?

“Nëse Interi është në finale është sepse e meriton… Të gjithë thonë se Siti është favorit, por gjithçka mund të ndodhë në një ndeshje të vetme. Interi duhet të luajë me ambicie, do të shohim në fund”.

Kush futbollist mund të jetë vendimtar?

“Të gjithë në përgjithësi… Finalet vendosen me detaje të vogla, ata do të duhet të fillojnë fuqishëm në mbrojtje dhe të përpiqen të krijojnë diçka përpara. Interi mund ti shënojë gol Sitit”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura