“Miss Universe 2023”/ Fitoi kurorën e më të bukurës, kjo është vajza që u rendit e para mes 20 finalisteve nga e gjithë bota

Nov 20, 2023 | 9:07
SHPËRNDAJE

Bukuroshja Sheynnis Palacios nga Nikaragua, u kurorëzua mes 20 vajzave finaliste nga e gjithë bota, më e bukura e Miss Universe 2023.

misss

Sheynnis Palacios u rendit e para, ndërsa në vendin e dytë u rendi 23-vjeçarja Anntonia Porsild nga Tajlanda.

miss

Fitorja e Palacios shënon herën e parë që një grua Nikaraguane fiton Miss Universe. Ajo kishte përfaqësuar më parë Nikaraguan në konkursin e Teen Miss Universe 2017, duke u vendosur në top 10 dhe në konkursin Miss World 2021.

miss

Emrat e 20 finalistëve u bënë të ditur në fillim të eventit të së shtunës. Pas performancave me rroba banje, gara hyri në raundin  e fundit me 10 më të mirat, dhe më pas pesë më të mirat.

231118233202-04-miss-nicaragua-111823

20 vajzat finaliste

Nikaragua: Sheynnis Alondra Palacios Cornejo

Spanja: Athenea Paulinha Pérez Nsué

Puerto Riko: Karla Inelisse Guilfú Acevedo

Namibia: Jameela Uiras Smith

Venezuela: Diana Carolina Silva Francisco

India: Shëeta Sharda

Tajlanda: Anntonia Porsild

Kili: Celeste Viel Caballero

Xhamajka: Jordanne Lauren Levy

SHBA: Noelia Victoria Voigt Briceño

Nepal: Jane Dipika Elizabeth Bohara Garrett

Peru: Camila Namie Escribens

Kamerun: Issie Marie Princesse Ndoun

Kolumbia: María Camila Avella Montañez

Pakistan: Erica Robin

Australia: Moraya Wilson

Filipinet: Michelle Daniela Marquez Dee

Portugalia: Marina Machete Reis

Afrika e Jugut: Bryoni Natalie Govender

El Salvador: Isabella García-Manzo Gutiérrez

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura