VIDEO/ Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu shkon në SPAK! Momenti kur futet në ambientet e Prokurorisë së Posaçme

Jul 10, 2024 | 10:05
SHPËRNDAJE

Kryetari i Bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreu ka shkuar në Prokurorinë e Posaçme.

Kryebashkiaku socialist ka mbërritur në ambientet e SPAK rreth orës 10:00 të mëngjesit të sotëm (10 korrik).

Pjerin Ndreu ka hyrë brenda ambienteve të Prokurorisë së Posaçme i vetëm.

Kryebashkiaku socialist është vënë nën hetim për shpërdorim detyre nga SPAK në lidhje me një rrugë të ndërtuar në Lezhë.

Nga qershori i vitit 2013 deri në 2019, Pjerin Ndreu ka mbajtur postin e deputetit në Kuvendin e Shqipërisë.

Ndërkohë qëndron në krye të Bashkise Lezhë prej dy mandatesh. Ai u zgjodh në drejtimin e Bashkisë Lezhë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019 dhe ato më 14 maj 2023.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura