Shkarkohet me 105 vota Delina Ibrahimaj si ministre e Financave, Ervin Mete merr mbështetjen e 74 deputetëve!

Sep 14, 2023 | 10:21
SHPËRNDAJE

Brahimaj dhe Ervin meteMaxhoranca socialiste ka votuar ditën e sotme shkarkimin e Ministres së Financave, Delina Ibrahimaj, dhe emërimin në vendin e saj, të Ervin Metes.

Ibrahimaj u shkarkua me 105 vota pro, dhe asnjë votë kundër.

Ndërkohë që Ervin Mete mori në total 74 vota pro dhe 30 vota kundër. Ne momentin e votimit te Ervin Metes ne kamera eshte pare duartrokitja e Delina Ibrahimajt, e cila e ka uruar per detyren e re: “Urime!”

Nderkohe qe po diten e sotme, Delina Ibrahimaj ështe emeruar si ministre e shtetit per mbrojtjen e Sipermarrjes, post qe e mbante Edona Bilali.

Per kete votim, Brahimaj mori 73 vota pro dhe 30 kunder te deputeteve te opozites ne salle.

Shkarkimi i Delinda Ibrahimajt, si ministre e Financave

105 pro

0 kundër

Ervin Mete, ministër i Financave

74 pro

30 kundër

Emërimi i Delinda Ibrahimaj, Ministre e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes

73 pro

30 kundër

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura