Këmbimi valutor 21 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Jun 21, 2024 | 7:49
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 93 lekë dhe do shitet me 93.9 lekë.

kembimi

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.6 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 104 lekë dhe do shitet me 105 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 118.6 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura