Këmbimi valutor 16 nëntor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Nov 16, 2023 | 11:42
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë.

kembimi1

Monedha evropiane sot blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 106.7 lekë dhe shitet me 107.7 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 117.7 lekë dhe do shitet me 119.5 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura