EMRI/ I shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje, arrestohet 33-vjeçari. Lëvizte i armatosur me pistoletë

Jul 11, 2024 | 11:36
SHPËRNDAJE

Policia e Durrësit ka arrestuar  33-vjeçarin,  Andrea Bregasi. i cili lëvizte i armatosur me armë zjarri tip pistoletë.

durres

Po ashtu i riu ishte person i shpallur në kërkim për vrasje me dashje të mbetur në tentativë.

Bëhet fjalë për atentatin e dështuar në “Don Bosko” në vitin 2013, ku Bregasi qëlloi me pistoletë mjetin që drejtohej nga Rudolf Zefi.

Autoritet kanë sekuestruar armën zjarrit me krehrin dhe 9 fishekë.

Njoftimi i policisë: 

Durrës/Kontrolle dhe inteligjencë policore, me qëllim konstatimin dhe goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje.

Lëvizte i armatosur me pistoletë, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë mundëson kapjen dhe vënien në pranga të 33-vjeçarit.

I arrestuari, në kërkim nga Policia e Tiranës, për vrasje me dashje, të mbetur në tentativë.

Sekuestrohet arma e zjarrit me krehrin dhe 9 fishekë.

Si rezultat i administrimit të menjëhershëm të informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, për një shtetas që lëvizte i armatosur në qytetin e Durrësit, Komisariati i Policisë Durrës, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja” të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, finalizoi operacionin policor të koduar “Precedenti”.

Gjatë këtij operacioni, në hyrje të një pallati në lagjen nr. 11, u arrestua në flagrancë shtetasi A. B., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Nga kontrolli në çantën e 33-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak, që posedohej pa leje.

Në vijim, pas verifikimeve rezultoi se shtetasi A. B. ishte në kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, për veprën penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura