FOTO/ Hapja e rrugës për KLSH-në e re zbulon pamjen që nuk shihej të Teatrit. Rama: Me sa tru në kokë luftoni për ta ruajtur?

Jul 19, 2018 | 23:19
SHPËRNDAJE

Hapja e rruges per ne KLSH-ne e re ka nxjerre ne drite nje pamje tjeter te godines se Teatrit Kombetar.

Ne keto foto dhe video me poshte, mund te shihni pjesen anesore te godines, teresisht e degraduar, me carje te medha, vrima dhe zgavra.

Por ndryshe nga godina tjetër ajo e Teatrit Eksperimental, në këtë pjesë duket se nuk është vënë dorë prej kohësh për ta mirëmbajtur prandaj dhe është në këtë gjendje.

Fotot e Teatrit që tregonin gjendjen skandaloze, Rama: Me sa tru në kokë luftoni për ta ruajtur?

Hapja e rrugës për në godinën e re të Kontrollit të Lartë të Shtetit ka treguar që pjesë anësore e Teatrit Kombëtar është e shkatërruar.

Në  foto të publikuara së fundmi mund të shihni pjesën anësore të godinës, me çarje të mëdha, vrima dhe zgavra.

Por këto foto janw komentuar dhe nga Rama , i cili në Intagram i ka ripublikuar dhe  ka shkruar: “Me sa mend në kokë mund të luftohet për ta ruajtur”.

rama-6

teatri4 teatri3 teatri2 teatri1 teatri

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura