FOTOT/ Putin blenë një tjetër vilë, pamjet e saj do t’ju lënë pa mend

Aug 30, 2017 | 9:22
SHPËRNDAJE

Vladimir Putin i ka shtuar pasurive të tij një shtëpi të re pushimi, vetëm pak kilometra nga kufiri i Rusisë me Perëndimin, sipas mediave vendase.vladimir-putin-kremlin

Vila luksoze e Presidentit të Rusisë është pjesë e një kompleksi që përfshin një rezidencë të restauruar cariste, e cila është përdorur në një film sovjetik. Villa “Sellgren’ është ndërtuar në një ishull në gjirin e Vyborg, rreth 12 kilometra nga kufiri rus me Finlandën, shkruan “Daily Mail”.21175843_1944425249133963_1858542539_n

Zyrtarisht i takon miqve të ngushtë të presidentit të Kremlinit, por mediat vendase shkruajnë se kjo është shtëpia e fundit që i shtohet pasurive të tij. Pamjet e kësaj shtëpie tregojnë një pishinë madhështore me pllaka ari të brendshme, një sauna me avull, një dhomë bilardoje dhe shumë të tjera ambiente komode dhe tepër luksoze.

Villa “Sellgren” u ndërtua fillimisht para Revolucionit Rus në 1913 nga arkitekti i njohur finlandez Uno Ullberg.21175716_1944425259133962_1024684847_n21244413_1944425239133964_1670646819_n 21175474_1944425245800630_137982196_n 21208306_1944425225800632_1184621087_n 21244513_1944425229133965_1383127918_n 21268488_1944425222467299_2116999760_n 21209173_1944425242467297_1473091036_n 21175841_1944425269133961_1283210357_n

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.