FOTO/ Rritet sërish çmimi i karburanteve në vend, ja me sa shitet nafta, benzina dhe gazi

Sep 15, 2023 | 14:07
SHPËRNDAJE

Çmimi i karburanteve ka pësuar një tjetër rritje. Sot në pikat e furnizimit me pakicë 1 litër naftë shitet deri në 214 lekë, ndërsa benzina 216 lekë për litër.  Ndërkohë çmimi i gazit është 58 lekë për litër.

738ae6fa-70b4-428c-bc06-0fe49b4f77bc

Nga fotot e siguruara nga LSA, shihet qe çmimi i karburanteve ndryshon në varësi të pikave.

Kjo është e disata herë që rritet çmimi i karburanteve që pas shkrirjes së Bordit të Transparencës.

Operatorët e tregut thonë se shkak për rritjen e çmimeve është bërë shtrenjtimi i karburanteve në bursa.

Bordi u shfuqizua në datën 7 qershor, ndërsa vendimi i tij i fundit i përket datës 26 maj, ku çmimi tavan i tregtimit me pakicë të naftës ishte 176 lekë, dhe i benzinës 179 lekë.

8b323ffe-99cc-43bc-b27b-40b517aac16e 80a76e5f-c6a1-4209-aa65-0ccbd8ed1bfc 738ae6fa-70b4-428c-bc06-0fe49b4f77bc b863c328-a2fb-4a21-950d-5fa787c1f2fc bec19654-2b46-42b6-b861-c3eb4a587af7 c6a09aa0-f3ab-47fb-ae40-3f4fe91abe5d cd824d4f-2d6f-4593-9b27-09f8ea2feca8

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura