FOTO/ Ndërpritet energjia elektrike, kaos në aeroportin e Mançesterit, anulohen fluturimet

Jun 23, 2024 | 8:22
SHPËRNDAJE

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti i Mançesterit po përballen me anulime dhe vonesa pas një ndërprerjeje të energjisë elektrike.

aeroport manchester

Kuptohet se një problem me furnizimin me energji elektrike në zonën lokale ka prekur aeroportin dhe një sërë ndërtesash të tjera.

Sky News raporton se energjia është rikthyer, por ndikimi do të ndikojë në shërbimet gjatë gjithë ditës ndërsa aeroporti i rikthehet normalitetit.

Terminalet 1 dhe 2 janë prekur rëndë, ndërsa Terminali 3 është në punë.

Pasagjerët tashmë brenda aeroportit përballen me vonesa të konsiderueshme dhe anulime të mundshme, me imazhet që tregojnë radhë të mëdha njerëzish atje këtë mëngjes.

a3eroport manchester

Aeroporti i Mançesterit ka thënë se pasagjerët që do të udhëtojnë nga Terminalet 1 ose 2 këshillohen të kontaktojnë linjat e tyre ajrore për informacione të përditësuara përpara se të vijnë në aeroport.

Pasagjerët që do të fluturojnë nga Terminali 3 mund të përballen me vonesa, por duhet të vijnë në aeroport si zakonisht, përveç nëse këshillohet ndryshe nga linja e tyre ajrore, shtoi aeroporti.

aeroport

Aeroporti po punon për të rikthyer të gjitha shërbimet sa më shpejt të jetë e mundur, por aktualisht nuk janë në gjendje të japin një afat kohor.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura