Forca të Ushtrisë dhe të FNSH-së zbarkojnë në ambientet e Albcontrol

Apr 7, 2021 | 18:01
SHPËRNDAJE

Pas grevës së punonjësve të kompanisë Albcontrol, që solli pezullimin e fluturimeve, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Forca të Ushtrisë kanë zbarkuar në aeroportin e vetëm ndërkombëtar të vendit tonë.

alb

Policia e Shtetit ka dërguar dy grupe pranë zyrave operacionale të Albcontrol. Dy furgonat e policisë së bashku me forca brenda tyre janë ankoruar në oborrin e institucionit i konsideruar si objekt me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare.

rinasa

Hapësira ajrore e Shqipërisë në këtë momente është e pa kontrolluar për shkak të mungesës në punë të kontrollorëve.

rinaspoliciaushtria (4) rinaspoliciaushtria (1) rinaspoliciaushtria (2) rinaspoliciaushtria (3)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.