DOKUMENTI/ Ankandi për shitjen e Vllaznisë, biznesmeni shkodran padit në SPAK kryebashkiaken Ademi

Jul 14, 2021 | 22:23
SHPËRNDAJE

Situatë aspak e qetë të Vllaznia! “Panorama Sport” mëson se biznesmeni shkodran Almiro Gurakuqi, i cili kandidoi për të blerë aksionet e klubit kuqeblu dhe për t’u bërë president, ka paditur në SPAK, kryetaren e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, për shpërdorim detyre.

pjimage

Pas bëri ofertë për blerë klubin, Anëtarët e Njësisë së Ankandit vendosën ta skualifikon Gurakuqin për parregullësi në dokumenta.

Biznesmeni nuk u ndal me kaq pasi vendosi të ankimonte këtë vendim te Komisioni i Konkurencës dhe fitoi gjyqin me Bashkinë Shkodër duke qenë i rregullt me dokumentat. Gurakuqi e ka vijuar më tej “luftën” me kryetaren Ademi, teksa e ka paditur këtë të fundit në SPAK. Gazeta ka arritur të sigurojë edhe padinë e ngritur nga biznesmeni:

SPAK ADEMI

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura