Dhuna në veriun e Kosovës, sulmohet me armë zjarri makina e një televizioni në Zveçan (FOTO)

May 29, 2023 | 21:40
SHPËRNDAJE

Makina e një televizioni në Zveçan është sulmuar me armë zjarri.

47635354-c210-4a59-9d42-abe627757241 (1)

Lajmin e konfirmoi për Panorama TV gazetari Osman Stafa, i cili ka qenë present gjatë ditës së sotme në veri të Kosovës për të ndjekur nga afër zhvillimet.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme u zhvillua një tubim nga serbët e veriut të Kosovës dhe anëtarë të dyshuar të grupeve kriminale të ardhur nga Serbia, i cili përfundoi në përplasje me ushtarët e KFOR.

Nga përplasjet mbetën të plagosur disa persona dhe situatë u qetësua vetëm pasi KFOR shpërndau protestuesit.

ca34ece0-a422-4513-bbb9-9b909b8aa470 (1)

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura