DETAJE/ Ngjarja e rëndë në kryeqytet, efektivja 21-vjeçare i dha fund jetës së saj me armën e shërbimit në banesë. Ja prej sa kohësh punonte në polici

May 24, 2024 | 19:17
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme (24 maj) në Tiranë, teksa një efektive policie 21-vjeç ka vrarë veten me armën e shërbimit.

policia

Mësohet se shtetasja me iniciale A.L, e ka kryer aktin e rëndë teksa ka qenë në banesën e saj.

LEXO EDHE: Vetëvritet me armën e shërbimit efektivja e policisë, punonte në komisariatin nr.5 në kryeqytet

Ajo prej afro një viti e gjysëm punonte si efektive e patrullës në qytetin e Kamzës, ndërsa në punë nuk ka pas shfaqur asnjë shqetësim.

Grupi  hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes  dhe po vijon me hetimet.

“Më datë 24.05.2024, rreth orës 18:30, në rrugën “Ali Demi”, është vetëvrarë me armë zjarri në banesë shtetasja A. L., 21 vjeçe, punonjëse Policie pranë Komisariatit të Policisë Nr. 5.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes,” thuhet në njoftimin e policisë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura