Bllokimi i gomones në Palasë, ministri Balla thirrje qytetarëve: Denonconi çdo rast!

Jun 16, 2024 | 17:43
SHPËRNDAJE

Pas bllokimit të gomones në Palasë, e cila kishte prekur perimetrin e sigurisë në ujë duke rrezikuar jetën e qytetarëve, ka reaguar ministri i Brendshëm Taulant Balla.

gomone

Balla shprehet se Policia Kufitare dhe Njësia Policore detare duhet të rrisin vigjilencën për të garantuar paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhet e gjithë vendit nga Ksamili në Velipojë.

LEXO EDHE: Shkeli perimetrin e sigurisë ujore duke u kthyer rrezik për pushuesit në plazh, bllokohet gomonia në Dhërmi! Gjobë e kripur për drejtuesin

Gjithashtu u ka bërë thirrje pushuesve të denoncojnë çdo rast shkeljeje.

Postimi i Ballës:

Policia Kufitare dhe Njësia Policore detare duhet të rrisin vigjilencën për të garantuar paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhet e gjithë vendit. Përgëzime Policisë Kufitare dhe Njësive Policore detare nga Ksamili deri në Velipojë, për reagimin në kohë ndaj rasteve të shkelësve. Nxis publikun të denoncojë çdo rast

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura