Ambasadori gjerman në Prishtinë: Kosova po përparon më shpejt se vendet tjera të rajonit drejt BE-së, të zbatojë marrëveshjet me Serbinë

Nov 20, 2023 | 19:37
SHPËRNDAJE

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rohde, është shprehur se Kosova po përparon më shpejt sesa vendet e tjera të rajonit drejt BE-së.

F_Y9jQNWcAEyglJ

Këtë deklaratë  të publikuar në platformën “X” teksa njoftoi se ishte pjesëmarrës i një tryeze të rrumbullakët për përparimin e Kosovës drejt BE-së.

Rohde tha se Kosova duhet të bëjë më shumë përpjekje për të zbatuar marrëveshjet e arritura me Serbinë.

“I lumtur që isha pjesë e një tryeze të rrumbullakët për përparimin e Kosovës drejt BE-së sot. Kosova po përparon më shpejt se vendet e tjera të WEB-it, por nevojitet më shumë bashkëpunim mes partive në parlament dhe komuniteteve etnike. Për më tepër, Kosova  duhet të bëjë më shumë përpjekje për të zbatuar marrëveshjet e arritura me Serbinë”, është shprehur ambasadori.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura