S’keni nevojë për trajtime të shtrenjta! Truku për të pasur dhëmbë të bardhë dhe me shkëlqim

Feb 18, 2022 | 15:33
SHPËRNDAJE

S’keni nevojë për trajtime të shtrenjta për të pasur dhëmbë të bardhë dhe me shkëlqim.

dhembe

Ky produkt mund t’ju ndihmojë të keni një buzëqeshje më të bukur dhe sipas ekspertëve mjekësorë është i sigurt dhe efektiv.

“Tërheqja e vajit” është një ilaç popullor indian që u krijua për të hequr toksinat nga trupi dhe për të përmirësuar higjienën orale.

Gjithçka që ju duhet është një kavanoz me vaj kokosi. Ky ilaç shërben për largimin e baktereve nga goja, që mund të zverdhin dhëmbët tuaj.

vaj kokosi

Vaji i kokosit përdoret zakonisht për procesin e “tërheqjes së vajit” pasi ka një shije të këndshme dhe shumë përfitime shëndetësore, si përmirësimi i shëndetit të gojës, lëkurës dhe flokëve.

Gjithashtu ka shumë acid laurik, i cili dihet se ‘vret’ bakteret.

Ju mjafton vetëm një lugë gjelle vaj kokosi. Duhet që vajin e kokosit ta mbani në gojë për 15-20 minuta.

Por, pasi të mbaroni punë, duhet që ta hidhni në një kosh mbeturinash, pasi mund të bëhet i fortë nëse e pështyni në lavaman dhe mund të bllokojë tubat e kullimit.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura