25 Shtator, 2020

VIDEO/ Sapo u dënua në gjykatë, i akuzuari arratiset në mënyrë spektakolare. Një prej policëve rrëzohet nga shkallët dhe…

Një ndjekje dramatike është zhvilluar fillimisht në shkallët e gjykatës dhe më pas në Hillsboro të SHBA-ve, pasi i një i akuzuar për drogë u arratisur papritur teksa u dha vendimi i dënimit.

fcc2b767-8a24-4a4a-8fb9-12450a4d2f6c-large16x9_gmcHighlandEscape3_frame_35

Ai u largua në mënyrë spektakolare të martën dhe e gjitha ngjarja u filmua nga kamerat. Gjatë ndjekjes, një punonjës policie u rrëzua nëpër shkallë. Nickolaus Garrison, 34 vjeç, u dënua me gjashtë muaj burg.

Sherifi Donnie Barrera se i akuzuari vrapoi në një korridor, i cili të çon në një shkallë që zbret jashtë sallës së gjyqit.

Garrison doli nga gjykata dhe u arratis, ndërsa polici që e ndoqi përfundoi në spital me brinjë të thyera dhe një tronditje të lehtë.