8 Tetor, 2017

VIDEO/ Kur Basha nuk shqiptonte dot fjalën ‘paparashikueshmëria’


Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte pjesë e emisionit “Xing me Ermalin” në Tv Klan përmes një testi.

Duke marrë shkas nga video e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cila bëri bujë në rrjetet sociale pasi kryeopozitari nuk shqiptonte dot fjalën ‘paparashikueshmëria’.

“Këtë fjalë do ta kthejmë në konkurs, kush e shqipton do të bëhet kryetar bashkie”, tha Basha.

Ndërkohë moderatori Ermal Mamaqi ka testuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj duke i kërkuar të shqiptojë fjalët: Paparashikueshmëria, acidi dezoksirobonukleik dhe otorinolaringologu.

© Panoramaplus.al