27 Shtator, 2022

Ky make-up HD është perfeksionit, për ta bërë ndiqni këto hapa…


Kur bëhet fjalë për make-up, asgjë nuk duhet t’i lihet rastësisë. Sidomos nëse doni të merrni një efekt të përcaktuar, por në të njëjtën kohë natyror që transmeton butësi dhe shkëlqim. Me pak fjalë, një look bukurie dhe një grim perfekt që do t’ju sigurojë një lëkurë siç e keni ëndërruar gjithmonë. Si ai që mund të merrni me make up-in HD.

Një make-up me definicion të lartë i bazuar në përdorimin e synuar të një miku dhe aleati të produktit tuaj të bukurisë, fondatinës. Por jo vetëm ndonjë. Sepse për të marrë një make-up HD, është e rëndësishme të zgjidhni një produkt HD.

Por si të aplikoni dhe krijoni një make-up me të vërtetë të përsosur HD?

annotation-2022-09-26-112257

Për këtë lloj make up-i nuk rekomandohet përdorimi i sfungjerit, pasi mund të thithë shumë produkt dhe t’ju pengojë të arrini rezultatin e dëshiruar. Nga ana tjetër, furçat klasike dhe gishtat janë të shkëlqyera, perfekte për aplikimin e make-up-it në mënyrë të saktë dhe të përcaktuar. Por kini kujdes, sepse nëse nga njëra anë make up-i HD është në gjendje të japë një pamje dhe çehre rezistente ndaj xhamit zmadhues, nga ana tjetër është gjithashtu e vërtetë që nuk është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Për ata me lëkurë të thatë, në fakt, nuk është ideale. Dhe kjo është për shkak se të kesh një fund mat mund të nxjerrë në pah çdo lëkurë, çarje ose shenjë tipike për këtë lloj çehre. Nga ana tjetër, është i shkëlqyeshëm për lëkurën e kombinuar, normale ose të yndyrshme (edhe pse në rastin e fundit lëngshmëria e produktit mund të krijojë disa probleme, kështu që është gjithmonë më mirë të përfundoni gjithçka me pak pudër ose të aplikoni fillimisht një primer). Me pak fjalë, nëse edhe ju dëshironi të provoni të shfaqni një pamje bukurie të ngjashme me atë të modeleve të fotografëve që rezistojnë ndaj dritës dhe blicit, duhet të zgjidhni absolutisht make up-in HD dhe efektin e tij të mahnitshëm të përcaktuar dhe super të lezetshëm.

 

 

PSIKOLOGJIA

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al