25 Shtator, 2023

Fotot nga paparazzi/ Pjesë e kampeve kundërshtare, por jashtë Kuvendit janë miq! Biseda e gjatë e dy “rivalëve” politikë në oborrin e Parlamentit


Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, është shpesh pjesë e faqeve tona. Veçmas gjithë punëve dhe angazhimeve të saj, ajo duket se ka dhe një “detyrë” tjetër.

albana vokshi bledi cuci10

Vokshi thuajse gjithnjë është ajo që pret ish-Kryeministrin Sali Berisha. Dhe itinerari i tyre është i njëjtë: deputetja e pret që në oborrin e selisë, e shoqëron deri te shkallët, e më pas brenda në sallë.

albana vokshi bledi cuci9

Kujtojmë se Albana Vokshi është ndër deputetet e para të selisë blu që iu bashkua Komisionit të Rithemelimit dhe që atëherë, ajo nuk ndahet në asnjë dalje publike nga ish-Kryeministri Berisha.

albana vokshi bledi cuci

Por teksa pret mbërritjen e liderit historik të PD në ambientet e Parlamentit, Albana gjen pak kohë edhe për të takuar kolegët e tjerë. Ajo që na ra në sy këtë javë, ishte pikërisht ky takim i gjatë dhe i qetë mes saj dhe deputetit Bled Çuçi.

albana vokshi bledi cuci1

Të dy kolegët kanë qëndruar për disa minuta duke biseduar qetësisht, në atë që duket si një marrëdhënie e mirë edhe jashtë politikës, ku i duhet të jenë kundërshtar.

albana vokshi bledi cuci3albana vokshi bledi cuci2albana vokshi bledi cuci4albana vokshi bledi cuci5albana vokshi bledi cuci6albana vokshi bledi cuci7albana vokshi bledi cuci8

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al