20 Shtator, 2021

Fotot nga paparazzi/ Pasi morën pushtetin, socialistët demonstrojnë luksin në Opera! Rama, i vetmi që “thyen” protokollin me veshje sportive

Pas mbylljes së gjatë për shkak të pandemisë, e cila për fat të keq nuk ka marrë akoma fund, të shohësh njerëz të veshur bukur në evente masive, duket si një gjë gati e pazakontë. 

tob inagurim

Në fakt, na kanë munguar eventet e Tiranës, edhe pse akoma nuk ka siguri të shkosh në to. Por mund të ketë edhe përjashtime dhe në fakt këtë të premte që lamë pas, janë bërë disa evente.

TOB inagurim elisa spiropali

Teatri Kombëtar i Operas dhe i Baletit është inaguruar mbrëmjen e 15 shtatorit, me një program të pasur artistik. Pas pesë vitesh mbylljeje për shkak të rikonstruksionit, nën sloganin “Rikonstruksioni – Hapja e TKOB”, u mbajt eventi i inaugurimit.

TOB inagurim anila denaj1

Në skenë u ngjitën dhe emra të mëdhenj të operistikës botërore si tenori Placido Domingo apo dhe sopranoja shqiptare Ermonela Jaho.

Të pranishëm në ceremoninë e hapjes ishin emra të njohur të politikës dhe jetës publike të vendit e ekranit. Ne u fokusuam më së shumti te personazhet e politikës.

TOB inagurim lindita nikolla

Në fakt, ata që mbizotëronin, ishin socialistët, madje qeveritarët nuk mungonin pothuajse asnjë. Të veshur superluks, ku mbizotëronte ngjyra e zezë, e cila është edhe veshja më shik për evente, ministrat dhe bashkëshortët e tyre, dukeshin si yje kinemaje.

TOB inagurim ogerta manastirliu

Elisa Spiropali kishte zgjedhur një veshje të zezë që i shkonte shumë dhe kishte bërë një krehje disi më të veçantë. Ministrja bie në sy gjithmonë për elegancën e saj.

TOB inagurim elisa spiropali

Eventi kishte detyruar edhe deputeten Mirela Kumbaro që të hiqte dorë të paktën këtë herë nga stili i saj tejet sportiv. Ajo kishte zgjedhur gjithashtu një fustan shik të zi me tantella.

TOB inagurim mirela kumbaro

Ministrja Olta Xhaçka kishte preferuar diçka më të thjeshtë, ndërkohë që në event e shoqëronte bashkëshorti i saj Artan Gaçi, dikur deputet i socialistëve.

TOB inagurim olta xhacka2

Edhe me Shëndetësisë, Ogerta Manastirlliu, ishte e shoqëruar nga bashkëshorti, ku kishte zgjedhur një veshje të zezë dhe me shumë klas.

TOB inagurim ogerta manastirliu1

Ministrja Elva Margariti, e cila ishte më pranë eventit për shkak se është edhe ministre e Kulturës, doli për të pritur çiftin kryeministror. Linda Rama, bashkëshortja e Kryeministrit, ishte kujdesur për një veshje jo vetëm luksoze, por edhe të veçantë.

TOB inagurim edi rama linda rama elva margariti2

E nëse zonja Rama dukej kaq bukur në një event klasi, bashkëshorti i saj dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk ishte impenjuar për një paraqitje në nivelin e bashkëshortes apo të eventit.

TOB inagurim edi rama linda rama elva margariti

Maniaku i detajeve kur vjen puna tek imazhi personal, zoti Rama ishte veshur më thjesht dhe shkujdesur se kurrë më parë. Asnjë element në veshjen e tij, nuk të jepte idenë se po shkonte në një opera.

TOB inagurim edi rama linda rama elva margariti1

Mbase kjo mund të ishte mënyra që ai kishte zgjedhur për të qenë ndryshe. Fundja nuk është hera e parë që e bën!

/Panoramaplus.al

TOB inagurim ajola xoxaTOB inagurim anila denajTOB inagurim dritan leliTOB inagurim olta xhacka3TOB inagurim eduart shalsiTOB inagurim dritan leli1TOB inagurim dritan leli2TOB inagurim olta xhackaTOB inagurim edi rama linda rama elva margariti1TOB inagurim ogerta manastirliuyuri kim TOB inagurim1TOB inagurim arbi maznikuTOB inagurim arbi mazniku1yuri kim TOB inagurim