22 Maj, 2022

Fotot nga paparazzi/ Alibeaj dhe Balla shtrëngojnë duart, por nuk shkëmbejnë sytë


Vizita e ish-Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, bëri bashkë në një takim maxhorancën dhe opozitën. Kolegët duket se atë ditë ‘zeruan’ mosdakordësitë e tyre, duke u fokusuar vetëm tek i ftuari.

Ajo që të gjithëve u ra në sy, por edhe u komentua shumë ishte pikërisht shtrëngimi i duarve mes kryetarit të komanduar të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Dy politikanët, që shpesh kanë qenë përballë njëri-tjetrit në Parlament dhe jo vetëm, janë përshëndetur ftohtë në sallën e pritjes, pak para se të niste takimi. Por ndonëse ia kanë dhënë dorën njëri-tjetrit, ata nuk janë parë në sy

© Panoramaplus.al