11 Tetor, 2021

Fotot nga paparazi/ Jeta parlamentare e lodh zonjën Luljeta Bozo, nipi i vjen në ndihmë!

Të gjithë e mbajmë mend kohën e tërmetit, rreth dy vite më parë kur secili prej nesh ishte i traumatizuar nga çfarë kishte ndodhur dhe i frikësuar nga çfarë mund të ndodhte akoma. 

 luljeta bozo

Në atë kohë, një nga njerëzit që përpiqej të qetësonte shqiptarët nga ekrani dhe media e shkruar, ishte zonja Luljeta Bozo, pedagoge dhe shkencëtare për problemet sizmike. Një zonjë në moshë të thyer, e cila në ato kohë u bë protagoniste dhe e dashur aq sa ngjalli edhe zilinë e politikës me simpatinë që krijoi.

luljeta bozo nipi parlament2

Tashmë, ajo është deputete e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, por me gjithë dëshirën për të kontribuar në institucionin e ligjvënies, duket se mosha ia ka bërë pak të vështirë këtë angazhim në kohë pensioni.

luljeta bozo nipi parlament3

Paparazzi ynë e ka fotografuar teksa ndihmohej nga nipi i saj për t’u rikthyer në shtëpi për pak pushim.

/Panoramaplus.al

luljeta bozo nipi parlament1luljeta bozo nipi parlamentluljeta bozo nipi parlament4