Ja kush janë 10 femrat më të bukura në botë (FOTO)

SHPËRNDAJE

[portfolio_slideshow]

Renditja e vitit 2015, në Top Ten, hartuar nga sajti Charmingpeople.net, ka vendosur modelen dhe aktoren britanike, Rosie Huntington-Whiteley, në krye të renditjes ndërkombëtare të femrave më të bukura në botë.

Web-i, i cili ka lindur me mision për të sjellë së bashku talentin më të mirë në modë dhe argëtim, rendit pas Rosie, aktoren 24-vjeçare amerikane Jennifer Lawrence, fituese e çmimit Oskar për “The Hunger Games”.

Ndërsa me modelen Kate Upton, e njohur për fotot e shumta, italiania Eva Riccobono dhe modelja e Afrikës së Jugut, Candice Swaneopel, kompletohet Top-Five, pra lista me pesë më të bukurat e botës për vitin 2015.

Pas këtyre bukurosheve ka pesë të tjera sigurisht jo më pak mahnitëse. Emma Watson, e ndjekur nga Jessica Alba, aktorja amerikane Scarlett Johansson, që konsiderohet si një prej ikonave me seksi te Hollivudit, dhe modelja braziliane Alessandra Ambrosio, engjëlli i Victoria SECRET, ndërsa modelja australiane Miranda Kerr, tani imazhi i ri i Swarovski, mbyll renditjen duke vendosur dhjetëshen me femrat me te bukura te botes deri tani.

Te lidhura

 

1 KOMENT

Comments are closed.