Ermal Mamaqi kundër martesave gay “Si do ua shpjegojmë fëmijëve?”

May 18, 2015 | 13:00
SHPËRNDAJE

Ermal Mamaqi ka treguar se është një besimtar i krishterë dhe familja është diçka e shenjtë.

 Për shkak të kësaj ai nuk është dakort për martesat gay dhe këtë mendim e ka thënë haptazi në një status në Facebook.

“Ka e dashura nje shokut time ditelindjen sonte dhe ky shoku im ka blere fishekzjarre qe ti plasi sapo te shkoj ora 12.Un si negativ qe jam i thashe:
-Mos u bej budalla ti plasesh ne oren 00:00 sepse do te marin te tjeret per gay..

Gezuar 17 majin.
Nuk kam gje me Komunitetin Gej vetem eshte problem i madh nese fillojne martesat mes tyre. Si tja shpjegojme kalamajve…?”-ka shkruar ai. 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura