BASHKIA KAMEZ/ Përfundon numërimi, shpallet fitues Mziu i PD-së

SHPËRNDAJE

Ka përfunduar procesi i numërimit në Bashkinë e Kamzës, duke rikonfirmuar kryetarin aktual, Xhelal Mziu. Mziu është shpallur fitues kundrejt ish-prefektit të Kukësit, Safet Gjicit. Me të përfunduar edhe kutia e fundit, Mziu ka falenderuar të gjithë ata që e votuan. Ai u shpreh pë mediat se ky rikonfirmim është një përgjegjësi më shumë për menaxhimin e qytetit ne 4 vitet në vijim. I pyetur nëse do të bashkëpunojë me qeverinë dhe kryeministrin Rama ai u shpreh: “Jam i hapur për bashkëpunim me qeverinë, donatorë të huaj e partnerë, në të mirë të qytetit”.
BASHKIA KAMËZ 89.679 votues
KUTI TË HAPURA 120 KUTI NË PRITJE 00
SAFET GJICI (ASHE) 21.446
XHELAL MZIU (APPD) 24.195

Në Bashkinë e Kamzës, një ndër 6 bashkitë më të mëdha në vend 89.679 zgjedhës me të drejtë vote janë thirrur sot për të votuar një prej kandidatëve në garë që do ti qeverisë në katër vitet e ardhshme.
 
Safet Gjici i mbështetur nga koalicioni i majtës (ish prefekt i Kukësit) do të jetë përballë kryebashkiakut aktual Xhelal Mziu, i cili mbështetet nga opozita.

Në këtë bashki zgjedhësit do të kenë mundësi të votojnë në 120 qendra votimi.

 Në dy mandatet e kaluara Bashkia e Kamzës është qeverisur nga Mziut i Partisë Demokratike. 

Te lidhura

 

11 KOMENTET

Comments are closed.