13 Tetor, 2017

Video/ A e dinit se Ana Lika është mbesa e Inis Gjonit? Ja si ia shpreh live tezes kritikat


Regjizorja e teatrit Inis Gjoni ishte sot e ftuar në emisionin e pasdites “Rudina” në Tv Klan.

Ajo foli për projektet e saj artistike dhe karrierën si regjizore ku së shpejti do të vendos në skenë  “Çifti i çuditshëm”.

Pjesë e kastit të aktorëve aty është edhe Ana Lika , që është edhe mbesa e saj. Ky është roli i saj i parë në teatër dhe inisi foli edhe për faktin se mund ta kenë ‘gjykuar’ sikur e solli ajo mbesën në teatër, por në fakt ajo ka vlerat artistike.

Ndërkohë gjatë emisionit mbesa Ana Lika surprizoi tezen përmes një mesazhi me video dhe audio , ku veç të tjerash i shprehu asaj edhe një ankesë.

Ajo i kërkoi tezes të mos e lërë në mëngjes orarin e provave pasi nuk zgjohet dot herët.

“Ti nuk e prisje që unë të isha këtu por ja. Unë doja të thoja që të kam shumë xhan dhe ti e di këtë. Doja të thoja që je edhe regjizore shumë e mirë se është hera e parë që punoj me ty si regjizore, por edhe këtë e di. Kur më pyesin për raportin me Inisin unë di të them se është shumë delikat edhe i bukur, jo si mbesë dhe teze por shumë më shumë. Mos më nxirr bllof aty te “Rudina”. Ankesa që kam është për orarin e provave, mos e lësh në mëngjes se unë mezi zgjohem. Tani që ta thash publikisht besoj se do të ndërrosh mendje”, tha Ana në mesazhin për tezen.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al