15 Qershor, 2024

Fotot nga paparazzi/ Pas vulës, Basha “humb” edhe deputetët


Javë pas jave kemi komentuar atë që quhet grupimi i Lulzim Bashës. Ndonëse të paktë në numër, demokratët kanë treguar se kanë marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin.

lulzim basha kuvend enkeled alibeaj

Pamjet që vinin nga Parlamenti ishin thuajse të njëjta. Basha ishte gjithnjë në krye të grupit të tij dhe të gjithë mbërrinin së bashku në ambientet e Parlamentit. Si një grup i unifikuar, deputetët hynin e dilnin së bashku nga seanca plenare, duke zgjedhur të kalonin pak kohë me kolegët e tyre në ambientet e jashtme.

enkeled alibeaj deputete PD

Por java e fundit ka pasur zhvillime të rëndësishme për këtë forcë, ku vula kaloi me vendim gjykate te grupimi i Berishës. E duket se ky vendim është reflektuar edhe te deputetët e Bashës.

enkeled alibeaj deputete PD1

Këtë javë, ata ishin më të paktë në numër dhe pamja ku Lulzim Basha, i cili më parë  ‘udhëhiqte’ grupimin e tij, mungoi. Këtë herë ishin pikërisht Alibeaj dhe Arbi Agalliu, të cilët u shfaqën së bashku me dy kolegë të tjerë, duke lënë pas pamjet që deri para një jave ishin shndërruar në një zakon për këtë grupim.

Nderkohe qe shenjat e largimit nga Lulzim Basha i kane dhene deputetet, Kreshnik Çollaku, Erlda Tase Bano po ashtu dhe Flutura Açka ka mbajtur nje qendrim disi ndryshe, duke thene se Partia e saj tashme eshte SPAK.

enkeled alibeaj deputete PD3

lulzim basha kuvendlulzim basha kuvend1lulzim basha kuvend2lulzim basha kuvend3lulzim basha kuvend4enkeled alibeaj deputete PD4

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al