25 Shtator, 2017

S’do ta besoni, por këto janë 4 shenjat më me fat të horoskopit


Ndoshta mund të duket e çuditshme, por është e vërtetë. Fati është fat për një arsye.

Pra, edhe nëse ju jeni tipi i personit për të pasur vetë në dorë fatin tuaj, thellë brenda jush e dini se një pjesë e suksesit tuaj ishte për shkak të diçkaje më të madhe se ju. Dhe nëse besoni se fati është në yje apo jo, kjo “diçka më e madhe” është ajo që na mban me shpresë për herën tjetër që do të kemi fat.

Por, para se të besoni në ndonjë marrëzi të çmendur që mund të keni dëgjuar, merrni disa këshilla nga këto katër shenja të zodiakut dhe mësoni se si të bëni fatin tuaj, në vend që të prisni që gjërat të vijnë vetvetiu.

 

DASHI

Dashi e kupton se asgjë nuk ndodh nëse ti rri në një vend. Kjo është arsyeja pse e bën këtë shenjë të besojë verbërisht se fatin e bën vetë personi. Thënë kjo, mundësitë duket se i vijnë lehtë dashit, pa harruar faktin se është gjithmonë i hapur ndaj mundësive të reja. Duke qenë se dashi është gjithmonë jashtë dhe në kontakt me njerëz nga të gjithë fushat, për të shanset janë mjaft të mira.

 

LUANI

Luani duket sikur i ka të gjitha në pëllëmbën e dorës, por kjo shenjë e di mirë çfarë fshihet pas, shumë punë dhe përkushtim. Madje mund të duket shumë e fokusuar tek vetja, por kjo sepse do të vërtetojë se të jesh pozitiv ndaj fatit, ia vlen barra qiranë.

 

VIRGJËRESHA

Virgjëresha e di se njerëzit zakonisht nuk kanë fat nëse nuk e marrin vetë situatën në duart e tyre. Mund të duket sikur Virgjëresha ka pasur shumë fat në jetë – veçanërisht kur tregon eksperiencat e saj që vijnë njëherë në jetë , por kjo është vetëm për shkak se ajo e di se me zgjuarsi dhe mprehtësi mund të arrijë çdo gjë.

 

UJORI

Ujori e bën vetë fatin e tij bazuar në atë çfarë i thotë Universi. Pra çdo vendim që merr vjen nga brendësia e tij, duke qenë se është një shenjë mjaft spirituale. Ujori mendon se fati vjen nga brenda dhe sigurisht nga impulse dhe energjitë që shpenzoni për të arritur diçka.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al