4 Shtator, 2017

Rekordi i radhës në Android, prezantohet karta mikro SD prej 400 GB


Kompania e njohur SanDisk ka thyer rekordin sa i përket tregut të mikro-kartelave, microSD.Mikro-kartela e re e quajtur SanDisk Ultra microSDXC UHS-I vjen me kapacitet prej 400 gigabajt, e cila është ideale për përdorim në smartphone-t Android. Kjo mikro-kartelë e re është e para në botë për nga kapaciteti që ka. Shumica e pajisjeve Android do të ofrojnë mbështetje për kartelën e re microSD prej 400 GB.

Kartela microSD SanDisk 400 GB mund të ruajë videon e gjatë deri në 40 orë me rezolucion prej 1080 HD dhe ofron shpejtësinë e transferimeve deri në 100 mb/s. Po ashtu, kjo microSD e re mundëson që aplikacionet të punojnë më shpejt. Edhe pse ka shumë kapacitet për ruajtje, nuk do t’ju kushtojë shumë sepse çmimi i saj është vetëm 250 dollarë dhe vjen me një garanci 10-vjeçare. SanDisk 400 GB microSD mund të jetë e përkryer për Galaxy Note 8 të ri.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al