15 Shtator, 2017

Ky është lëngu magjik që ju jep energji gjatë gjithë ditës


Mëngjeset më të mira fillojnë me një pije energjike prej xhenxhefilit, limoni dhe shafrani të Indisë.

Pse është kjo pije aq e fuqishme?

Lëngu i limonit stimulon metabolizmit tonë, xhenxhefili ka vetitë anti-inflamatore të mahnitshme, efektin antiplakje dhe mund t’ju ndihmojë të hiqni shpejt kilogramët shtesë.

Shafrani është një erezë që ka shumë dobi shëndetësore, një ndër to efekti antiplakje.

Ju mund të përgatitni paraprakisht këtë lëng, ta ftohni dhe më pas ta keni gati për mëngjes.

 

 

Përbërësit:

3 limonë (2 të qëruar, 1 me lëvore)

Një pjesë të xhenxhefilit

1 deri në 2 lugë gjelle pluhur shafrani të Indisë

1 gotë ujë

 

 

Përgatitja:

 

  1. Vendosni të gjithë përbërësit në mikser, përzieni mirë dhe vendoseni lëngun në mbajtësen e akujve në ngrirje.

 

  1. Kur të ngrihen, largoni nga mbajtësja e akullt dhe lëreni sërish në ngrirje.

 

  1. Çdo mëngjes merrni një sasi nga ky lëng dhe vendoseni atë në një gotë me ujë të nxehtë. Përzieni për 30 sekonda dhe më pas konsumojini.

 

  1. Shijojeni këtë pije që ju jep energji gjatë gjithë ditës dhe ju bën të ndiheni të freskët dhe në formë shumë të mirë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al