2 Tetor, 2023

Kjo shenjë e Horoskopit ka fatin më të keq, sipas yjeve


Peshorja është e lidhur me ndershmërinë dhe drejtësinë dhe sundohet nga Venusi: edhe pse kjo shenjë ajri nuk ndihet domosdoshmërisht e pushtuar nga fati i keq në jetën e dikujt, ajo ndjen një lloj energjie fatkeqe në krahasim me padrejtësitë që ndodhin në botë.

Të lindurit nën shenjën e Akrepit marrin çdo gjest të vogël personalisht dhe ndihen vazhdimisht të përbuzur ose të pakënaqur, pothuajse sikur t’u ishte hedhur një mallkim. Zakonisht është ndjeshmëria e tyre e tepruar që merr situata të zakonshme dhe i interpreton ato si fatkeqe.

Shenjat e sunduara nga Mërkuri, përkatësisht Bnjakët dhe Virgjëresha, janë e kundërta e vibrimeve pozitive që burojnë nga Jupiteri dhe duhet të punojnë goxha për të marrë atë që duan, por shenja me fatin më të keq të të 12-ve është ajo e Peshqve.

Këta njerëz janë mjaft të ndjeshëm, por gjithashtu duan të jetojnë jetën e tyre sikur të ishte një komedi romantike. Gjetja e një ekuilibri është një sfidë e vërtetë sepse për Peshqit duket se bota është gjithmonë kundër tyre edhe kur nuk është kështu./PSIKOLOGJIA

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al