5 Tetor, 2022

Khloé Kardashian shpërthen ndaj Kanye West dhe mbron publikisht të motrën: Mjaft më, lëre rehat


Khloé Kardashian i kërkoi Kanye West të linte rehat Kim Kardashian dhe familjen e tyre në një koment në Instagram.

“Po, të dua,” shkroi ajo duke shtuar “Unë nuk dua ta bëj këtë në mediat sociale, por ti vazhdon ta sjellësh gjënë këtu. Ti je babai i mbesave dhe nipave të mi dhe unë po përpiqem të jem e respektueshme, por të lutem ndalo së marruri Kimberly-n dhe së përdoruri familjen tonë kur do të shmangesh,” vazhdoi ajo.

Khloé kritikoi gjithashtu reperin për hapjen e temës së ditëlindjes së vajzës së tij pasi ai përsëriti pretendimin e tij të mëparshëm se ai nuk ishte i ftuar në festën e organizuar në janar për Çikago.

“Mjaft tashmë,” shkroi Khloé . “Ne të gjithë e dimë të vërtetën dhe për mendimin tim, të gjithë janë të lodhur prej saj.”

Khloé pretendoi se West e di “saktësisht se ku” janë katër fëmijët e tij, North, Saint,  Chicago dhe Psalm, 3, “në çdo kohë”.

Ajo shtoi, “Ti dëshiron ditëlindje të veçanta. Unë i kam parë të gjitha mesazhet për ta vërtetuar atë. Dhe kur ndryshove mendje dhe deshe të merrje pjesë, erdhe.”

Ylli i “Kardashians” vazhdoi të shkruajë se Kim kujdeset për të vegjlit “80 për qind të rasteve”, gjë që vetë fituesi i Grammy e pranoi më parë në një intervistë në podcast.

Ajo më pas ofroi “të vazhdojë këtë bisedë privatisht” nëse West dëshiron.

“Të lutem, lëre atë dhe familjen rehat, në mënyrë që fëmijët të rriten në mënyrë paqësore”, përfundoi ish-prezantuesi i “Revenge Body”. 

Komenti i Khloé ishte si reagim ndaj statusit të Kanye  në rrjetet sociale duke duartrokitur Gigi Hadid dhe yje të tjerë që kanë kritikuar kritikat e tij ndaj redaktores së Vogue Gabriella Karefa-Johnson pasi shfaqja e tij në Javën e Modës në Paris paraqiti bluza ku shkruhej “White Lives Matter”.

“PSE TË GJITHË NDIHEN TË LIRË TË MË SULMUONIN PËR BLUZËN TIME, POR CANDACE OWENS ISHTE E VETMJA FIGURË PUBLIKE QË THA SE ISHTE E GABUAR PËR KARDASHIANS QË MË MBAJTËN LARG VAJZËS.

Për TË GJITHË AUDIENCËN, AQ TË INDINJUAR NGA BLUZA IME, KU ISHE TI KUR NUK MUND TË SHIKOJ FËMIJËT E MI”, vazhdoi ai. “KAM DAL PUBLIKISHT ME SHPRESËN E MBËSHTETJES PUBLIKE NË ATË KOHE.”

Komentet e interpretuesit të “Gold Digger” për ditëlindjen e Çikagos filluan në fillim të vitit, por ai ka vazhduar të kritikojë dinamikën e bashkëprindërimit të Kim deri në muajin e kaluar.

“Kujdestaria nuk i takon vetëm gruas,” tha ai gjatë një interviste për “Good Morning America”. “Meshkujt gjithashtu kanë një zgjedhje. Zërat e meshkujve kanë rëndësi.”

Pasi Kardashian paraqiti kërkesën për divorc nga West në shkurt të 2021-shit, stilisti i modës sulmoi marrëdhënien pasuese të ish-gruas së tij me Pete Davidson përmes mediave sociale dhe në videot e tij muzikore.

West kohët e fundit sulmoi Kris Jenner në një postim të fshirë që nga ajo kohë që lejoi Kim dhe Kylie Jenner të pozonin për Playboy.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al