24 Tetor, 2017

“I dashuri im dhe unë bëjmë seks të mrekullueshëm, por jam thjeshtë…”


“I dashuri im dhe unë bëjmë seks të mrekullueshëm, por ai ka një të dashur tjetër dhe unë jam thjeshtë mësuesja e tij”.

Ka qenë kjo nisja e një historie të komplikuar mes 2 të rinjve të treguar nga vajza për psikologen e “The Sun”.  Ajo shkruan se “të qenit gruaja tjetër nuk ka qenë asnjëherë në plan të saj”.

nintchdbpict000280012889

 

Letra e plotë:

Unë jam 26 vjeç dhe jam takuar me dashurinë e jetës sime kur ishim të dy 15 vjeç. Miqësia jonë e ngushtë u bë më nxehtë kur unë shkova në rreshtin e tij të klasës duke e ngacmuar. Ishte mendimi im si adoleshente. Por për pak kohë unë u gjeta veten në një lidhje tjetër, por pashë se nuk ishte i duhuri për mua. Unë kisha vendosur të kthehesha  me të dashurin tim të parë, por zbulova se isha shtatzënë dhe kështu që për hir të vajzës sonë unë vendosa të rrija me të dashurin e ri. Mirëpo nuk shkoi siç duhej, ai nuk e përballonte  të ishte baba në një moshë aq të re, kështu që u divorcova.

Kështu ushqeva ndjenja që të kthehem tek i dashuri im i parë.

Por ai ishte lidhur me një tjetër, dhe në atë kohë vendosi të qëndronte  me të. Por ndjenjat për të nuk ishin të forta kështu që ai krijoi mundësinë për tu ri takuar me mua në fshehtësi të saj për të fituar kohë për ti treguar rreth lidhjes dhe dashurisë sonë të hershme.

Historia mori një rrjedhë tjetër kur ajo zbuloi sms që unë i dërgoja dhe e kërcënoi atë me vetëvrasje.

Kështu që ai thotë se nuk mund ta lejë atë, edhe pse shprehet se më do marrëzisht mua.

Ai dhe unë takohen për seks të mrekullueshëm së bashku sa herë që të mundemi. Unë organizoj jetën time rreth tij. Ai është vazhdimisht i shqetësuar për atë që po bën, sepse ai e urren të mërzisë njerëzit. Kam provuar të largohem por unë nuk mundem.

Unë shoh lotët e vërtetë në sytë e tij kur ne jemi bashkë dhe ai premton se me të vërtetë do që të jetë me mua. Unë ndihem e trishtuar për gjendjen e tij por nuk mundem më të pranoj të jem ‘ajo tjetra’.

Përgjigja e psikologes:

Ky djalë ju ka rrëmbyer zemrën kur keni qenë adoleshentë, dhe aspak nuk ka dashur ta bëjë zyrtare këtë.

Ai mund t’ju flasë me lot në sy për një dashuri ndaj jush por ai aspak nuk tregon se ka plane serioze që të lejë të dashurën e tij.

Ai ka një shtëpi me të dhe sa herë që i shkon në mend për seks vjen tek ju.

Ju lutemi të ndaloni ta përqendroni jetën tuaj. Shkëputini lidhjet me të pikërisht tani.

Unë brengosem se çfarë është jeta për vajzën tuaj me nënën e saj të preokupuar me këtë dashuri të pashpresë.  Ajo meriton që të përqendroheni në nevojat e saj. Ju mund të merrni këshilla dhe të takoni njerëz të rinj përmes Gingerbread, e cila mbështet prindërit e vetëm./Përshtati dhe përktheu Panorama/

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al