28 Nëntor, 2023

FOTOT / Kush ishin VIP-at që morën pjesë në pritjen e Pavarësisë?


Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë, Bashkia e Tiranës organizoi në Pallatin e Brigadave ceremoninë e pritjes së përfaqësuesve nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, kryetarët e komunave anëtare të UBSHR-së, bashkive të Shqipërisë, komunat Arbëreshe, komuniteti shqiptar në SHBA etj.

Veliaj pritja-Pavaresia_VIPAT (1)

Krahas personaliteteve të larta politike dhe përfaqësuesve të shqiptarëve anekënd botës, nuk munguan as artistë të njohur. Tenori nga Maqedonia Reme Lalaj dhe  Vikena Kamenica performuan disa nga këngët e njohura.

Në ceremoni të pranishëm ishin dhe Ermal Meta, Mentor Haziri, Jonida Maliqi.

Ra në sy dhe prezenca e Albana Osmanit dhe Fjodora Fjorës.

Veliaj pritja-Pavaresia_VIPAT (6)Veliaj pritja-Pavaresia_VIPAT (5)Veliaj pritja-Pavaresia_VIPAT (4)Veliaj pritja-Pavaresia_VIPAT (3)Veliaj pritja-Pavaresia_VIPAT (2)

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al