1 Dhjetor, 2023

FOTO/ Trendi i palltove dhe shalleve dimërore për dimrin 2024


Modelet tartan, thekët dhe leshi i butë, domosdoshmëria për dimrin 2024 janë veshjet e sipërme dhe shallet maxi që i ngjajnë një plade. Këtu janë pamjet për të kopjuar dhe këshilla për të ndjekur trendin.

palltot

Dimri është padyshim këtu dhe shumë prej nesh janë në kërkim të veshjeve të sipërme ideale për të përballuar temperaturat më të ftohta. Pallto, xhaketë poshtë apo pelerine? Këtë vit, mes këtyre tre opsioneve është një alternativë super trendi: pladi. Po, ashtu është, batanija që vendosim mbi krevat ose divan mund të bëhet një pallto komode ose shall. Modeli tartan tipik për shumicën e batanijeve riprodhohet gjithashtu në pelerina dhe shalle maxi. Nëse pladi është aksesori në trend për Vjeshtë/Dimër 2023-2024, le të zbulojmë së bashku se cilat modele dominuan pasarelat e sfilatave.

Plaid në pasarelat e vjeshtës/dimrit 2023-2024

Markat e mëdha të modës lansuan trendin e dimrit në koleksionet e tyre Vjeshtë/Dimër 2023-2024. Pladi përdoret si ngritje supet tek Etro, ku Marco De Vincenzo ka krijuar një sërë veshjesh në të cilat batanija tartan kombinohet me fustane me modele apo mini fustane me vija.

Sunnei dhe Dior zgjedhin gjithashtu teksturën e tartanit: megjithatë, këtë herë, plisa bëhet pallto. Nëse Maria Grazia Chiuri e shndërron atë në një element themelor për një pamje elegante të mbrëmjes dimërore, në Sunnei çeqet tartan janë shumëngjyrëshe, të afta të tonifikojnë edhe pamjet më serioze.

untitled

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al