21 Shkurt, 2024

FOTO/ Moda femërore, nga xhaketë sportive deri tek ato stil mashkullor


Themelet e modës së meshkujve për femra. Pjesërisht grua biznesi, pjesërisht kërcimtare. Veshjet e propozuara nga një markë veshjesh historike e prodhuar në Itali për meshkuj që po lançojnë koleksionin e tyre të parë për femra janë të dizajnuara për të përmbushur shijen dhe nevojat e çdo individi.

Propozimet e Doppelgänger për vjeshtën e dimrit 2024 shprehin modën tërthore me një mijë nuanca. Koleksioni i parë i femrave i markës u krijua për të kapur çdo stil dhe moshë, duke luajtur me një gardërobë të përbërë nga xhaketë me një krah dhe pantallona të përshtatura, por edhe xhins dhe atlete.

Ajo është një grua që nuk ka frikë të guxojë me funde tullumbace dhe brez elastik, që e do komoditetin klasik të loden dhe elegancën e përjetshme të palltos tartan. Femërore, por edhe androgjene, nuk bën dot pa xhaketën: me një krah, me xhaketë tipike mashkullore, në tweed me frymëzim skocez.

Ajo është një grua bashkëkohore dhe e pavarur, e cila zgjedh veshjet për të veshur në bazë të stilit dhe nevojave të përditshme. Pantallonat kombinojnë prakticitetin dhe elegancën dhe janë gjithashtu të disponueshme në një shumëllojshmëri të gjerë modelesh dhe pëlhurash. Shumëllojshmëri edhe për trikotazh, në lesh, mohair dhe lesh kashmiri, të dizajnuara për të siguruar rehati në punë dhe në kohën e lirë.

Për të kompletuar koleksionin, këmisha, smoking për mbrëmje dhe fustanet. Përmendje e veçantë për këmishën, e cila përfaqëson modelin më ikonik të këtij koleksioni.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al